Poniżej znajdziesz ebooki “Co ugotować dla zmyślonego psa?” i “Jak nie dostać kota?” do pobrania za darmo, a także zapoznasz się z opisem fabyły “Przędzy Snów”.

Żeby pobrać dostępne ebooki, kliknij lewym przyciskiem myszy i wybierz opcję “zapisz jako”, aby pobrać ebook w formacie .epub, .mobi lub .pdf.

 

 

Nowość!

Przędza Snów

 

blog

 

Plany i nadzieje dwudziestojednoletniej Rozalii Neledewskiej stawia pod znakiem zapytania nieprzewidziana komplikacja. W trudnych okolicznościach ujawnia się rodzinny dar, przekazywany z pokolenia na pokolenie w długiej linii sennych prządek. Ze strzępów i fragmentów wyłowionych ze snów swoich bliskich młoda dziewczyna na skraju transformacji w dojrzałą kobietę próbuje odtworzyć owianą tajemnicą historię rodzinną, która zaważyła na jej życiu. Nowoodkryta zdolność wydaje się w równym stopniu błogosławieństwem co przekleństwem. Zagłębianie się w mroczną sferę ludzkich snów wywołuje poczucie zagrożenia, gdy Rozalia w rekonstrukcji wydarzeń sprzed dwudziestu dwóch lat dostrzega podobieństwo własnej sytuacji. Zdarzenia zwielokrotniają się jak echa wędrujące po dzikiej i mrocznej Puszczy Bukowieckiej, w której cieniu żyje. Rozumie, że tylko akceptując odmienność jako część swojej tożsamości uda jej się wyrwać z pętli zdarzeń i uniknąć losu matki, która popadła w szaleństwo i targnęła się na własne życie.

Tylko czy naprawdę tak było?

Weterynarz dzikich zwierząt Adam Szechyński boryka się z ciężarem własnej traumy. Rozczarowany i wypalony, porzuca karierę naukową i wyjeżdża w jeden z najbardziej odludnych zakątków Podkarpacia. Chce doznać kojącego działania niezmienionej przyrody i zapomnieć się w misji niesienia pomocy zranionym zwierzętom. Podczas życiowych przemian towarzyszy mu powracający jak niespokojna fala sen, którym obdarowała go przed laty prządka snów. Przyrodnik postanawia podążyć drogą, którą wskazuje mu krucha nić sennej wizji, w nadziei, że to pomoże mu zrzucić balast bolesnych doświadczeń i żałoby.

W bukowieckiej dziczy w odwiecznym porządku spraw przeplatają się życie i śmierć, starość i młodość, piękno i okrucieństwo, światło i cień. Z serca lasu wypływają cenne lekcje. Bohaterowie podejmują próbę wsłuchania się w prawdy, jakie niesie ze sobą pieśń pradawnej puszczy, by stawić czoło prawdom, o których szepcą ich własne serca.

 

 

Co ugotować dla zmyślonego psa?

 

CO UGOTOWAĆ DLA ZMYŚLONEGO PSA OKŁADKA.png

 

Życie Cecylii Lisko wypełnia bezpieczna rutyna. Swój czas dzieli pomiędzy zarządzanie urokliwą księgarnio-kawiarnią przy rynku miasta i wolontariat w przytulisku dla bezpańskich zwierząt. Mrzonki i marzenia z młodości pozostawiła za sobą. Jest odpowiedzialną, racjonalną kobietą. Zdystansowana wobec ludzi, otwiera serce przed czworonożnymi przyjaciółmi, którymi się opiekuje. A może to one opiekują się nią?

Na skutek szekspirowskiego zbiegu okoliczności w poukładane, jednostajne życie wkradają się komplikacje. Na horyzoncie wydarzeń pojawia się tajemnicza postać, która budzi na nowo długo uśpione emocje. Powraca natarczywe echo wydarzeń z przeszłości, a swego rozwiązania zaczyna domagać się rodzinna tajemnica.

Czy Cecylia odważy się raz jeszcze zamarzyć? Czy pozostanie przy tym, co zwyczajnie wystarcza? Co do powiedzenia mają Byron, Woland, Fender i Janoszyk?

I czym właściwie należy karmić zmyślonego psa?

 

Pobierz .pdf

CO UGOTOWAĆ DLA ZMYŚLONEGO PSA

Pobierz .mobi

CO UGOTOWAĆ DLA ZMYŚLONEGO PSA .MOBI

Pobierz .epub

CO UGOTOWAĆ DLA ZMYŚLONEGO PSA .EPUB

 

 

 

Jak nie dostać kota?

 

JAK NIE DOSTAĆ KOTA OKŁADKA.png

Cecylia pragnęła zwyczajnego, stabilnego życia. Zbudowała solidną firmę i bezpieczny dom dla siebie i sparaliżowanej matki. Spodziewana życiowa satysfakcja wciąż jeszcze nie nadeszła… Okazuje się, że determinacja nie wystarczy, by rozproszyć śmiałe marzenia i wzniosłe ambicje. Ulubiona muzyka nie tylko nie zagłusza rozterek serca, ale wręcz staje się ich źródłem. I jak tu rozliczyć się z własnymi pragnieniami, gdy piętrzą się problemy?

Tajemniczy prześladowca wciąż daje o sobie znać. Bardziej realne staje się także widmo utraty dziedzictwa po ojcu, a wraz z nim wszystkiego, na co tak ciężko pracowała.

Otwarła serce dla bezmyślnie skrzywdzonego Ugrysia, Freyi, Paćki i Kićki oraz Wolanda. Tak jak psy i koty, musi na nowo nauczyć się zaufać i uwierzyć, że nie jest tylko produktem bolesnych doświadczeń.

Na szczęście podporą dla niej stają się przyjaciele – ci zwierzęcy, i ci ludzcy. Czy Cecylii wystarczy odwagi, by na nowo wstąpić ścieżkę, z której wypadła na życiowym zakręcie?

Bo jak tu inaczej w codziennej zawierusze nie dostać kota?

 

Pobierz .pdf

JAK NIE DOSTAĆ KOTA

Pobierz .mobi

JAK NIE DOSTAĆ KOTA .MOBI

Pobierz .epub

JAK NIE DOSTAĆ KOTA .EPUB.