Playlista i ploteczki z zaplecza ;)

Dla ucha i ducha

Być może niektórzy z Was przebrnęli przez ebookową wersję “Przędzy Snów” i wiedzą, że jeden z bohaterów powieści, Adam Szechyński, jest wielkim miłośnikiem muzyki, a jego mama, Józefina – wiolonczelistką. Słuchanie muzyki jest dla naszego dzielnego wetrynarza zwierząt dzikich przeżyciem katarktycznym, pomaga mu poradzić sobie z kłębowiskiem nieokreślonych emocji, nazwać je i uporządkować . Jak to mówią “You write what you know” – piszesz o tym, co znasz z autopsji 😉 Trudno się dziwić, że tak często tworzę melomanów, skoro dla mnie samej to tak skuteczne narzędzie i medium. Ponieważ w “Przędzy…” jest to tylko poboczny szczegół, który pomaga nakreślić charakter bohatera, nie zdecydowałam się na kontynuację tradycji referowania do poszczególnych utworów w książce. Co nie znaczy, że tych odniesień nie ma. Dla zainteresowanych poniżej zestawienie wszystkich piosenek, które inspirowały mnie (i Adama) w ciągu miesięcy pracy nad “Przędzą Snów”. Spotify jest darmową aplikacją, o ile zgodzimy się na wyświetlanie reklam 😉 Ciekawe, czy odnajdziecie odniesienia z książki!

Playlista Adama Szechyńskiego z “Przędzy Snów”

Z frontu drukarskiego następujące wieści:

Wszystko zmierza do dobrego rozwiązania. Powstał nowy projekt okładki, który – miejmy nadzieję – wydrukuje się bez błędów. Istniała obawa, że ze względów ekonomicznych będę musiała zmniejszyć liczbę kopii, ale na szczęście wydawnictwo przedstawiło nam korzystną ofertę, więc “Przędza Snów” w formie papierowej trafi w ręce aż dwudziestu osób, na czele z tymi, którzy już przed premierą wygrali swoje kopie. Pamiętam o Was 🙂

Pliki zostały przekazane wydawcy, czekamy na przejście zapłaty i produkcja ruszy z kopyta.

A na froncie twórczym…

W międzyczasie przebrnęłam przez dziesiątki stron notatek do następnej książki. Zdradzę, że posypało się już kilka kartek maszynopisu. Ta powieść zamknie “Trylogię Podkarpacką” – jak w myślach nazywam ten cykl. Osobno tytułowanych częsci będzie trzy, a roboczy tytuł całości to… “Dalekie Echa”. Tak, to kolejne odniesienie muzyczne. Wiecie, skąd zaczerpnięte?

 

 

One thought on “Playlista i ploteczki z zaplecza ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s