“Przędza snów” – zapowiedź

Z przyjemnością przedstawiam pierwszą zapowiedź najnowszej powieści.

Przędza snów

Plany i nadzieje dwudziestojednoletniej Rozalii Neledewskiej stawia pod znakiem zapytania nieprzewidziana komplikacja. W trudnych okolicznościach ujawnia się rodzinny dar, przekazywany z pokolenia na pokolenie w długiej linii sennych prządek. Ze strzępów i fragmentów wyłowionych ze snów swoich bliskich młoda dziewczyna na skraju transformacji w dojrzałą kobietę próbuje odtworzyć owianą tajemnicą historię rodzinną, która zaważyła na jej życiu. Nowoodkryta zdolność wydaje się w równym stopniu błogosławieństwem co przekleństwem. Zagłębianie się w mroczną sferę ludzkich snów wywołuje poczucie zagrożenia, gdy Rozalia w rekonstrukcji wydarzeń sprzed dwudziestu dwóch lat dostrzega podobieństwo własnej sytuacji. Zdarzenia zwielokrotniają się jak echa wędrujące po dzikiej i mrocznej Puszczy Bukowieckiej, w której cieniu żyje. Rozumie, że tylko akceptując odmienność jako część swojej tożsamości uda jej się wyrwać z pętli zdarzeń i uniknąć losu matki, która popadła w szaleństwo i targnęła się na własne życie.

Tylko czy naprawdę tak było?

Weterynarz dzikich zwierząt Adam Szechyński boryka się z ciężarem własnej traumy. Rozczarowany i wypalony, porzuca karierę naukową i wyjeżdża w jeden z najbardziej odludnych zakątków Podkarpacia. Chce doznać kojącego działania niezmienionej przyrody i zapomnieć się w misji niesienia pomocy zranionym zwierzętom. Podczas życiowych przemian towarzyszy mu powracający jak niespokojna fala sen, którym obdarowała go przed laty prządka snów. Przyrodnik postanawia podążyć drogą, którą wskazuje mu krucha nić sennej wizji, w nadziei, że to pomoże mu zrzucić balast bolesnych doświadczeń i żałoby.

W bukowieckiej dziczy w odwiecznym porządku spraw przeplatają się życie i śmierć, starość i młodość, piękno i okrucieństwo, światło i cień. Z serca lasu wypływają cenne lekcje. Bohaterowie podejmują próbę wsłuchania się w prawdy, jakie niesie ze sobą pieśń pradawnej puszczy, by stawić czoło prawdom, o których szepcą ich własne serca.

 

DSC_4028

One thought on ““Przędza snów” – zapowiedź

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s